Δευτέρα 16 Μαΐου 2011

Θρίαμβος του ΟΦΗ, 4-1 τα Γιάννενα: Δείτε τα γκόλ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα!

Ο ΟΦΗ συνέτριψε τον ΠΑΣ Γιάννινα με 4 - 1 στο "Θ. Βαρδινογιάννης" και μπαίνει με το δεξί στα πλέι - οφ για την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα.

Εν αντιθέσει με τα όσα συνέβησαν εκτός γηπέδου, η ατμόσφαιρα στο γήπεδο "Θ. Βαρδινογιάννης", ήταν ήρεμη παρά το γεγονός  ότι το γήπεδο ήταν κατάμεστο με περίπου 8000 κόσμο περίπου 30 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα.

Εκτός από την κλειστή για λόγους ασφαλείας Θύρα 6, και ένα μικρό κομμάτι στη θύρα 8 οι εξέδρες πλυμμήρισαν από ...
φίλους της Κρητικής ομάδας
Τα μέτρα ασφαλείας είναι "δρακόντεια", ενώ 2 διμοιρίες των ΜΑΤείναι παρατεταγμένες μπροστά από τις θύρες 2 και 8

Από την εξέδρα, ακούστηκαν αποδοκιμασίες εναντίον του Ηλία Κώτσιου, χωρίς ωστόσο σε καμία περίπτωση τα πράγματα να "ξεφύγουν".

Ο ΟΦΗ ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων από τα πρώτα λεπτά του αγώνα εκμεταλλευόμενος τη δύναμη της έδρας, και προσπάθησε να σημειώσει το γκολ που θα του ανοίξει το δρόμο για τη νίκη.
9' Πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι όταν ο Παπουλής σούταρε έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε και και μετά από παρέμβαση του Κηπουρού κατέληξε κόρνερ.

13' ο Ανδράλας δέχεται την πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Κάλαιτζιτς.
Ο ΟΦΗ συνεχίζει να ελέγχει τη ροή του αγώνα πιέζοντας τον ΠΑΣ Γιάννινα που αρκείται σε αντεπιθέσεις.

29' Εκπληκτική απόκρουση του Κηπουρού που έδιωξε σε κόρνερ σουτ του Αγρίτη.
40' ΓΚΟΛ: Ο ΠΑΣ Γιάννινα ανοίγει το σκορ με τον Πατσατζόγλου να εκμεταλλευεται πάσα του Μπακαγιόκο
44' ΓΚΟΛ: Ο ΟΦΗ ισοφαρίζει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγρίτη. Την παράβαση κέρδισε ο Καμπάνταης από τον Πάντο
47' Ο Παπουλής απέτυχε να πιάσει κεφαλιά μετά από σέντρα του Αγρίτη από τα δεξιά μέσα στην περιοχή.
55' Κίτρινη κάρτα στον Καμπάνταη για αντικανονικό μαρκάρισμα
57' ΓΚΟΛ: Ο Καμπάνταης εκμεταλλεύεται λάθος γύρισμα του Κώτσιου του ΠΑΣ και με διαγώνιο πλασέ κάνει το 2 - 1.
60' Διακοπή στο παιχνίδι με την ατμόσφαιρα να "ηλεκτρίζεται" όταν ο Γαλανόπουλος του ΟΦΗ βρίσκεται πεσμένος στο έδαφος από μαρκάρισμα του Σκούφαλη. Ο Παμπορίδης έδειξε κίτρινη κάρτα και στους δυο, ενώ τα πράγματα ηρέμησαν.
68' ΓΚΟΛ: Ο ΟΦΗ σημειώνει το 3 - 1 με γκολ του Γιακούμπου που έχει αναστατώσει την άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα στο δεύτερο ημίχρονο.
73' ΓΚΟΛ: Ο ΟΦΗ δίνει πανηγυρικές διαστάσεις στη νίκη του σημειώνοντας το 4-1 με τον Ανέστη Αγρίτη να "κεραυνοβολεί" τον Κηπουρό μετά από έξυπνη πάσα του Παπουλή.

ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Μπούρμπος, Γαλανόπουλος, Γεωργίου, Μπερτίν, Παπουλής, Κάλαϊτζιτς, Βερόν, Κιάσσος (46' Γιακούμπου), Αγρίτης (81' Ζορμπάς), Καμπάνταης (72' Κατσικογιάννης).

ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός, Ντάσιος, Πάντος, Κώτσιος, Μιχαήλ, Κειτά, Κυριάκος (71' Τζάνης), Μπακαγιόκο, Ανδράλα (71' Φουρτάδο), Πατσατζόγλου, Σκούφαλης

Πηγή: CretaLive.gr