Κυριακή 6 Μαρτίου 2011

Παναχαϊκή-Ηρακλής Ψαχνών 3-1!

Πιο εύκολα απ’ ότι αναμενόταν, η Παναχαϊκή επικράτησε 3-1 του Ηρακλή Ψαχνών στο γήπεδο της Αγυιάς. Το τσουχτερό κρύο δεν εμπόδισε τους «κοκκινόμαυρους» να πάρουν τους βαθμούς που στην παρούσα φάση του πρωταθλήματος κρίνονταν υπερπολύτιμοι.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 33ο λεπτό όταν σέντρα του Δαμιανίδη βρήκε το σώμα του Ρεπετσά των αντιπάλων και η μπάλα πέρασε στα δίχτυα. Λίγο αργότερα, η Παναχαϊκή πανηγύρισε ένα ακόμα τέρμα 41’ με γκολ που σημείωσε ο Ατματζίδης. Στο 60ο λεπτό όμως ήταν η ώρα του Ηρακλή Ψαχνών, που μείωσε με τον Φαρούκ, μετά από πλασε του Σέγκου.

Οι «κοκκινόμαυροι» όμως έψαχναν ένα ακόμα γκολ για να «κλειδώσουν» τη νίκη. Έτσι, στο 82’ ο Δελαπόρτας εκμεταλλευόμενος λάθος του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, έκανε το τελικό 3-1..